Akcesoria do Układów Hydraulicznych

akcesoria dla układu hydrauliczegoUkłady Hydrauliczne często wymagają elementów sterujących takich jak:

  • rozdzielacze
  • zawory bezpieczeństwa
  • zawory  zwrotne
  • manometry

Wszystkie te elementy umożliwiają na sterowanie siłownikami hydraulicznymi lub silnikami hydraulicznymi. Elementy układów hydraulicznych, takich jak zawory, są najczęściej montowane na  płyty, które  tworzą  obwody hydraulicznego. Zaletą tego systemu zabudowy   zaworów jest powszechnie na całym Świecie stosowanie i znormalizowanie typy i budowy zaworów,  można je dodawać  i konfigurować w dowolny sposób. Oferujemy  rozmiar CETOP NG6 lub NG10, jak również szereg zaworów sterujących i dławiących.

Systemy hydrauliczne składają się z:

  • Elektromagnetyczny zawór sterujący kierunkiem przepływu oleju.
  • Cewki przesuwają iglicę, aby zmienić kierunek przepływu oleju hydraulicznego
hudraulicze akcesoria
akcesoria układ hudrauliczny

 

ZAWORY HYDRAULICZNE PRZELEWOWE

Jednym z głównych elementów układów jest zawór regulujący ciśnienie oleju . Zawory te są umieszczone w blokach zaworowych – blisko pompy hydraulicznej , układach typu CETOP  lub na odrębnych blokach zaworowych. Te zawory ograniczają  ciśnienie w układach hydraulicznych .Występują na różne zakresy ciśnień i są to zawory typu nabojowego.

zawory przelewowe

zawór zwrotny

ZAWORY HYDRAULICZNE ZWROTNE

Przepływowe zawory sterujące, przystosowane do regulowania przepływu oleju  przez poszczególne moduły zaworu. Mogą być skonfigurowane tak, aby kontrolować przepływ w obu kierunkach lub w jednym. Sterowanie tymi zaworami odbywa się zazwyczaj w sposób ręczny, umożliwiają one nam np. zmienić prędkość opadania siłownika hydraulicznego , lub zmieniają nam prędkość obrotową silnika hydraulicznego. Są wytworzone zgodnie z normami  ISO4401-03-02-0-94 i DIN 240 340-A6.

Możemy je podzielić na dwie główne kategorie:

Montowane na przewodach hydraulicznychzawór zwrotny montopwany bezpośrednio
Montowane w Bloki ZaworoweZawór zwrotny mont. w bloki

Kolejnym sposobem podziału tych zaworów, to podział ze względu na zastosowanie, głównie dzielimy je na zawory regulacji przepływu, jednokierunkowe oraz regulujące przepływ w obu kierunkach.

 

zawory zwrotne akcesoria hydrauliczne
regulacje zwrotne podział

HYDRAULIKA NABOJOWA

Kolejnym typ zaworów jest   uzupełnieniem elementów do zabudowy warstwowej, zmniejszającym zdecydowanie gabaryty i ciężar układów hydraulicznych. Pełny asortyment zaworów w wykonaniu nabojowym pozwala na zabudowę w dowolnych układach hydraulicznych o przepływie do 400 dm³/min i ciśnieniu roboczym do 35 MPa przeznaczony jest do sterowania kierunkiem przepływu cieczy, co powoduje określony kierunek ruchu lub zatrzymanie odbiornika (cylindra lub silnika hydraulicznego). Rozdzielacz jest montowany przez wkręcenie do gniazda gwintowego, możemy je montować bezpośrednio do agregatów hydraulicznych ( najczęściej typu Power Pack ) jak i do odrębnych płyt zaworowych , tworząc najbardziej skomplikowane układy hydrauliczne.

Hydraulikę nabojową możemy podzielić na takie kategorie jak:

Zawory Zwrotne 
zawór zwrotny
Zawory Zwrotno-Dławiące Nabojowe
zawór zwrotno dławiący
Regulatory Przepływu
regulator przepływu
Rozdzielacze Nabojowe
rozdzielacz nabojowy
Jednostronnie Zamknięty Typu NC lub NO
Zawór jednostronnie zamknięty
Dwustronnie Zamknięty
zawór dwustronnie zamknięty
2-Drożne / 3-Drożne
zawór 2-drożny i 3-drożny
Zawory Redukcyjno-Przelewowe
zawór redukcyjno-przelewowy
Pompy Ręczne
pompa ręczna akcesoria hydrauliczne
Bloki Zaworowe
blok zaworowy akcesoria

Proporcjonalny zawór kierunkowy

zawór kierunkowy proporcjonalny

Przepływem oleju możemy również sterować za pomocą wszelkiego typu rozdzielaczy hydraulicznych, zarówno mechanicznych jak i elektrycznych lub mechaniczno-elektrycznych, posiadamy w ofercie całą gamę takich rozdzielaczy od 1 do 8 sekcji na różne przepływy.

  • Rozdzielacze mechaniczne monoblokowe
  • Monoblok i segmentowe – Zawory elektromagnetyczne sterowania
  • Monoblok i zawory sekcyjne z elektro-hydraulicznego sterowania
  • Obrotowych zaworów przełączających

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.