Części do Agregatów

Oferowane przez nas agregaty są to układy modułowe, dlatego każda z wykorzystanych części w budowie jest dostępna w naszej firmie, co zapewnia ich wielofunkcyjność i łatwość w naprawie i doborze części.

 


Silniki Elektryczne

Głównym elementem składowym każdego agregatu jest silnik elektryczny zarówno na prąd stały jak i zmienny, silniki te można wykorzystywać w agregatach typu Mini, agregatach standardowych, jak i w układach silnik z pompą.

 


Złącza Silnik-Blok (Pompa)

Silniki elektryczne zarówno DC jak i AC należy połączyć z blokiem zaworowym lub bezpośrednio z pompą, jest grupa silników DC która nie wymaga takie połączenia, stosuje się wtedy tylko odpowiednie konfiguracje silnik-pompa, jednak w przypadku silników AC każdorazowo musimy użyć takiego łącznika i tak , jeżeli chodzi o połączenie silnika z blokiem zaworowym , to stosujemy specjalne łączniki, w zależności od mocy silnika , zwykle wykorzystuje się kołnierze na silnikach typu B14

 


Sprzęgła i Łączniki

Do połączenia silnika z pompą hydrauliczną należy użyć specjalnego łącznika, łączniki te dobiera się w zależności od typu połączenia jak i rodzaju silnika.

 


Bloki Zaworowe

Bloki zaworowe wykorzystujemy tylko w Mini agregatach, w zestawach standardowych jako bloki służą na rozdzielacze hydrauliczna lub płyty połączeniowe z zaworami cetop. W mini agregatach rozróżniamy podstawowe bloki zaworowe które dodatkowo możemy doposażyć o zawory  lub manometr, czy nawet dodatkową ręczną pompę która służy nam jako awaryjne sterowanie.

Możemy też rozbudować nasze mini agregaty o blok zaworowy na rozdzielacze nabojowe do sterowania siłowników dwustronnego działania lub silnik hydrauliczny , rozwiązanie to znacznie zmniejsza gabaryty i masę naszego zasilacza.

 


Pompy Hydrauliczne

Kolejnym głównym elementem napędowym każdego zasilacza zarówno jaki typu mini, standardowy i wersja silnik
z pompa jest pompa hydrauliczna, rozróżniamy wiele typów pomp, w naszych zespołach są stosowane pompy, do agregatów typu mini:

  • Pompy zębate pojedyncze
  • Pompy podwójne zębate

 


Filtry Hydrauliczne

Do prawidłowej pracy układu hydraulicznego zarówno w zestawach typu mini jak i w zestawach standardowych niezbędne są filtru układu hydraulicznego. W zestawach typu mini stosuje się głównie filtry ssawne, natomiast w układach standardowych stosuje się również filtry powrotne.

 


Zbiorniki Olejowe

Aby układ działał należy go zasilić olejem hydraulicznym i rozróżniamy kilka sposobów montażu zbiorników hydraulicznych. Najprostszym sposobem i zarazem najczęściej spotykanym jest zabudowa zbiornika bezpośrednio na bloku zaworowym agregatu , i tu możemy zastosować zbiorniki metalowe o pojemnościach od 1 do 23 litrów , oraz zbiorniki metalowe o pojemnościach od 1,5 do 8 l. Do dużych agregatów typu standard stosujemy zbiornik od 15 nawet do 200 litrów w zależności od potrzeb i zamówienia, możemy tutaj rozróżnić zbiorniki zarówno metalowe jak i aluminiowe.

 


Akcesoria do agregatów standardowych

Każdy agregat standardowy musi zostać wyposażony w niezbędne akcesoria do funkcjonowania, takie jak :

  • wlew oleju
  • korek spustowy
  • zaślepki i korki
  • wskaźnik poziomu oleju

 

 

 


 

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.